Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Zobacz Kilimandżaro wyprawa na www.exploruj.pl

Zdobywanie wierzchołków gór to fantazja wielu globtroterów, którzy uwielbiają ekstremalne wyjazdy. Niezapomnianych doznań bez wątpienia dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – osiąga nieomal 6000 m nad poziomem morza. Podróżników przyciągają w głównej mierze malownicze krajobrazy, sposobność ujrzenia wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, a także kurczące się już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą Uhuru, Shira i Mawenzi – trzy góry stanowiące ślad po wulkanach. Wyprawa na najwyższy afrykański szczyt wymaga odpowiedniego przygotowania – z uwagi na sporą wysokość istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, a zmieniająca się pogoda powoduje, iż zdobycie masywu jest dla turystów sporym wyzwaniem. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie powinny wyróżniać się solidną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią marsz przez około 7 do 8 godzin dzień za dniem.

O czym warto pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro należy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw febris flava, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem należy też zakupić leki działające przeciwmalaryczne. Przed rozkwitem choroby ochroni też odpowiednia profilaktyka – stosowanie preparatów odpędzających insekty, a także korzystanie z odzieży zakrywającej nogi i ramiona. A jak uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]