Schudnij z rowerem treningowym poziomym

Rower poziomy ma mnóstwo zalet. Jest znacznie szybszy od tradycyjnego, zaś wygodniejsze ułożenie powoduje, iż doskonale zdaje egzamin na długich trasach. Na rowerze poziomym szybciej też wyćwiczymy więcej partii mięśni. Pomimo tego posiada także wady, a te sprawiają, że nieczęsto spotyka się go na naszych ulicach. Najważniejszą wśród nich okazuje się z całą pewnością mała sterowność, która w dużym stopniu wpływa na technikę poruszania się. Szczęśliwie tej cechy nie posiada rower treningowy poziomy, który zyskuje wielkie uznanie w kręgach klientów siłowni. Co istotne, z jego zalet możemy skorzystać również we własnym mieszkaniu, gdyż te akcesoria sprzedawane w e-sklepach w atrakcyjnych cenach. Co jednak oferuje nam rower treningowy poziomy? Czemu warto go użyć?

Budowa roweru treningowego poziomego

Rower treningowy poziomy oczywiście przywodzi na myśl pionowy rower stacjonarny, ale w odróżnieniu od niego nie ma siodełka, lecz większy fotel. To sprawia, że trenując na nim angażujemy inne partie mięśni, sprawiając jednocześnie, iż trening będzie o wiele efektywniejszy oraz pozwala na wykonywanie jednocześnie innych ćwiczeń. Współczesne rowery treningowe poziome zwykle mają też wbudowany komputer, który powie, ile kalorii spaliliśmy i jakie mamy ciśnienie.

Rower treningowy poziomy – atuty

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, najważniejszym atutem, jaki ma rower treningowy poziomy okazuje się fakt, iż z jego użyciem możemy wytrenować większe partie mięśni. Specyficzna pozycja powoduje również, iż stawy są podczas ćwiczeń mniej dociążone – z tego względu bez obaw mogą ćwiczyć na nim także wszyscy zmagający się z otyłością. Budowa roweru treningowego poziomego sprawia też, że podczas ćwiczeń nie doskwierają bóle kręgosłupa. Powinniśmy oprócz tego zaznaczyć, że na rynku znajdziemy też rower treningowy hybrydowy, który jednocześnie posiada cechy tradycyjnego sprzętu.