Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

Więcej informacji o trekkingi Himalaje znajdziesz tutaj

Himalaje wraz z położonym całkiem blisko pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływ na to ma dużo czynników – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie wspomnieć również o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje stanowią pole rywalizacji najlepszych himalaistów z całego globu. Nie może więc dziwić popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też wśród okazjonalnych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na początku należy zaakcentować, iż jeśli chodzi o trekking, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy zdobywania danego wierzchołka. Trudności powoduje również samo przygotowanie podróży – rezerwacja biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Tym samym najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących trekkingi w tych okolicach. Kolejnym plusem jest opieka zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie mających wprawy w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z jasnych przyczyn osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Himalajach bądź Karakorum w Karakorum albo Himalaje sporadycznie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednakże, iż te góry pozostaną ich niespełnionym marzeniem, ponieważ często aranżowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Manaslu, Everest czy Shishapangma. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia obywateli Nepalu i podziwianie nieprzeciętnych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]