Na zbędne kalorie – wioślarz treningowy

Ostatnio w Polsce rośnie ilość ludzi pochłoniętych dyscyplinami wodnymi, takimi jak wioślarstwo. Warto dostrzec, że nie zawsze są to osoby młodsze – tą pasją zaraża się także marząca o wysokich wynikach w tej dyscyplinie młodsza część społeczeństwa, jak i osoby na emeryturze, które chcą zadbać o swoją kondycję. Ważne jest jednak to, żeby wystarczająco intensywnie ćwiczyć, nim udamy się na jakiekolwiek wyścigi czy treningi w terenie. Nie jest to niewykonalne – wioślarstwo daje się bowiem również trenować w domowym zaciszu przy pomocy wioślarza treningowego.

Jaki wpływ na organizm mają ćwiczenia na wioślarzu treningowym?

Ułożenia ciała, jakie się przyjmuje w czasie wiosłowania, przyczyniają się do budowy mięśni oraz odpowiednich nawyków postawy. To jednakże nie wszystko! W czasie korzystania z wioślarza treningowego, musimy używać także górnych partii mięśni, tj. ramion oraz klatki piersiowej. To znakomite ćwiczenia wysiłkowe, które dają efekt podobny do regularnego podciągania się na drążku. Wioślarstwo to dziedzina zmuszająca do utrzymania nienagannej sylwetki – nie jest to jednak recepta na zażegnanie kłopotów z kręgosłupem. Osobom cierpiącym na kifozę, skoliozę czy podobne wady postawy, którym zaleca się systematyczną gimnastykę, nie rekomenduje się jednak ćwiczeń na tym sprzęcie, ponieważ jest to standardowy trening siłowy.

Wioślarz treningowy – trenuj w domu

Wioślarz treningowy to sprzęt sportowy, które dostępne jest w większości klubów fitness, jednak można też ćwiczyć na nim w domowym zaciszu. Pociągając za dwa drążki, porusza się siodełko, na którym znajduje się ćwiczący. Tym sposobem naśladowane są gesty, jakie musi wykonywać wioślarz w zwykłych warunkach. Urządzenie to nie kosztuje wiele – ceny wahają od tysiąca do kilku tysięcy złotych i zależne są od tego, czy jest to model prosty czy profesjonalny. Warto zauważyć, iż w sklepach internetowych można kupić go nieco taniej niż w sklepie stacjonarnym. Należy jednak koniecznie uważać na to, żeby kupić takie urządzenie do ćwiczeń, które ma stosowne atesty. O poradę odnośnie dobrania wioślarza treningowego do naszych potrzeb lepiej zapytać doświadczonych konsultantów sklepu.