Długa historia rolek dla dzieci i nie tylko

Choć ciężko w to uwierzyć, łyżworolki pojawiły się zanim poznaliśmy wrotki. Ich wynalazcą był Belg Jean-Joseph Merlin, a prototypowy produkt stworzył już pod koniec osiemnastego stulecia. Pierwsze łyżworolki w niczym nie były podobne do tych wykorzystywanych dziś – miały tylko jedno kółko oraz nie miały hamulca. Kolejni konstruktorzy powoli ulepszali rolki, wyposażając je w kolejne kółka i hamulec, ale obecną budowę rolki osiągnęły zaledwie pod koniec dwudziestego stulecia, kiedy wykorzystano kółka z tworzyw sztucznych odpornych na zużycie.

Rolki dla dzieci – co wybieramy najchętniej?

Dziś rolki całkowicie zastąpiły chętnie używane dawniej wrotki. Nic w tym dziwnego – są od nich znacznie szybsze, zaś większa łatwość manewrowania ułatwia robienie widowiskowych tricków. Największym zainteresowaniem cieszą się wśród najmłodszych – na rynku najłatwiej znajdziemy rolki dla dzieci i nastolatków. Oczywiście, dorośli miłośnicy tej aktywności także znajdą modele odpowiednie dla swoich potrzeb – niezależnie od tego, który rozmiar noszą i który sposób jazdy preferują (rekreacyjny lub sportowy).

Dodatki do rolek dla dzieci

Kupując rolki dla dzieci nigdy nie zapominajmy o gwarantujących ochronę akcesoriach. Niezbędny niewątpliwie okaże się kask, bo ochroni czaszkę w razie upadku, jak również ochraniacze, które sprawią, że nauka jazdy okaże się dla dzieci mniej dokuczliwa. Cały set możemy skompletować za pośrednictwem e-sklepów. Jest to najprostsze wyjście – szczególnie, jeżeli szukamy nietypowych rolek.