Dlaczego warto pojechać na trekking w Dolomitach?

Zobacz Dolomity trekking na https://www.exploruj.pl/gora/dolomity/.

Sympatycy aktywnego spędzania wolnego czasu na pewno przebyli niemal wszystkie trasy trekkingowe w Polsce, które wyznaczone są w Tatrach, w Bieszczadach oraz w Karkonoszach. Naturalnie są one zachwycające, niemniej jednak osoby, które chętnie praktykują ten rodzaj aktywności z czasem chcą zasmakować emocji płynących z wycieczek po mało znanym terenie. Dlaczego zatem korzystać tylko z tras w Polsce, jeżeli można zachwycać się zachwycającymi widokami we włoskich Dolomitach?

Dolomity – pełne baszt skalnych, skalistych grani oraz stromych turni

Dolomity, czyli masyw górski położony całkowicie w Południowych Alpach Wapiennych, charakteryzują się znaczną ilością baszt skalnych, turni oraz skalistych grani, które w ciągu dnia pod wpływem padających na nie promieni słonecznych zmieniają swój kolor. Jest to także jedno z najurodziwszych pasm górskich naszego kontynentu (jeśli nie na całym świecie!), nic więc dziwnego, że w pierwszej dekadzie XXI w. dodano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w górach tych występują bardzo spadziste stoki, wysokie pionowe skalne ściany i liczne urwiska, wyznaczono w nich też dużo prostych tras, z którymi poradzi sobie większość osób mających jakieś doświadczenie w trekkingu.

Trekking w Dolomitach dla zaawansowanych i początkujących turystów

Początkujących entuzjastów trekkingu niewątpliwie zachwyci przejście przez Dolomity po via ferratach, a więc po trasach, które są wyposażone w stalowe liny asekuracyjne. Scenariusz wycieczek tego typu jest tak ułożony, żeby ich uczestnicy mieli czas na szkolenie z podstaw asekuracji, a także procedur poruszania się po takiej trasie. Bardziej doświadczeni i mający dobrą sprawność fizyczną turyści będą zachwyceni przejściem po trasie na graniach Brenty, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta może być dla wielu osób fizycznie bardzo wyczerpująca, lecz ten, kto weźmie w niej udział niewątpliwie będzie ją pamiętał przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić również w atrakcyjny sposób zimowe miesiące, poruszając się po mniej spadzistych terenach na śnieżnych rakietach. Tak można podziwiać m.in. szczyty Tofanów.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]