Zalety kolczyków z bursztynem

Zamów kolczyki z bursztynem

Bursztyn to jeden z najczęściej używanych przez złotników surowców. Mimo biegu czasu, nadal jest chętnie wybierany przez klientów szukających ponadczasowych ozdób. Warto również wspomnieć o jego cenach – mimo że niegdyś był bardzo cenny, dziś na naszyjniki i kolczyki z bursztynem może zdecydować się każdy klient. Ze względu na powszechność podobnej biżuterii warto napisać krótko o tym, jak dbać o ten kamień, by wytrzymał jak najdłużej oraz na temat tego, gdzie powinniśmy kupić kolczyki z bursztynem.

Kolczyki z bursztynem – jak o nie dbać?

Bursztyn to stosunkowo miękki materiał, więc łatwo go zarysować. Dlatego kolczyki z bursztynem powinniśmy myć miękką szmatką – na przykład irchą. Nigdy nie używajmy też środków myjących – potrafią one zepsuć ten kamień. O wiele lepiej sprawdzi się zwykła woda, przy dużych zabrudzeniach z odrobiną mydła. Istotne jest również to, jak przechowujemy pierścionki lub kolczyki z bursztynem. Unikajmy zwykłych pojemników, zastępując je pojemnikami wyścielanymi od środka miękką dzianiną.

Gdzie kupić kolczyki z bursztynem?

Kilka lat temu najlepszym rozwiązaniem dla zamierzających nabyć pierścionki z bursztynem okazywała się pomoc złotnika. Obecnie można poradzić sobie z tym znacznie wygodniej niż przed laty – zwyczajnie wchodząc do internetu. Na e-sklepy dobrze postawić również z drugiego względu – są wszak znacznie bardziej intuicyjne. W internecie mamy też szansę przejrzeć katalogi wielu sklepów a potem wybrać te kolczyki z bursztynem, jakie najbardziej będą nam odpowiadać.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]