Wisiorki srebrne – duży wybór

sprawdź wisiorki srebrne na wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez artystów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest miękkie, pięknie wygląda i charakteryzuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej ochrony – surowiec ten jest naprawdę delikatny, przez co łatwo go uszkodzić. Jak więc troszczyć się o srebrną biżuterię?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla srebrnej biżuterii okazują się zabójcze. W kontakcie z nimi metal może zmieniać kolory i blaknąć. Nie należy więc używać ich do czyszczenia biżuterii, a w czasie prania ręcznego koniecznie musimy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Gdzie przechowywać wisiorki srebrne?

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania powinniśmy znaleźć kuferki wyściełane od środka miękkim materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Srebro źle reaguje też na styczność z wodą czy ciepłem, które mogą sprawić, że straci kolory lub zmieni kształt. Zanim włożymy parę przedmiotów do szkatułki, musimy przed tym owinąć je delikatną ścierką lub wrzucić do foliowego worka.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebra najlepiej użyć ciepłej wody z dodatkiem soli, która świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym sprawdzą się również alkohol, białko kurze oraz specjalne płyny. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy używać miękkich ścierek – twarde mogą porysować fakturę.