czapsy skórzane, sztylpy skórzane

Sztylpy i czapsy skórzane a oficerki – czym się różnią?

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć istotnie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się doskonale, nie znaczy, że nie mają wad. Najważniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek kosztują aż kilka tysięcy złotych. Na dodatek zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużym stopniu utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewie obuwia. Tych wad nie posiadają na szczęście czapsy i sztylpy.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – czym się charakteryzują

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające protekcję wyższej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, gwarantując zabezpieczenie dla całej nogi, zaś drugie – chronią jedynie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych surowców. W sprzedaży głównie spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są również modele wyrabiane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Dwa ostatnie warianty cechują się znacznie niższą ceną. Skutkiem tego są polecane jeźdźcom z niewielkim budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Szeroki wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – fasony doskonale dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem również jeźdźcy mieszkający w miastach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Kontakt z nami:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]