Sukienka rozkloszowana – popularny rodzaj sukienki

Sukienka jest chyba najbardziej kobiecym rodzajem ubioru. Większość kobiet bez wątpienia posiada w swojej garderobie co najmniej kilka typów sukienek odpowiednich na rozmaite okazje. Obecnie niezwykle popularna jest sukienka rozkloszowana, która okazuje się być idealnym wyborem dla kobiet o bardzo różnej sylwetce.

Sukienka rozkloszowana – typowe cechy tej odzieży?

Sukienka rozkloszowana to przede wszystkim układający się dość blisko ciała górny element – materiał przylega do sylwetki, a w efekcie silnie ją podkreśla. Natomiast najczęściej na wysokości talii sukienka zaczyna robić się coraz szersza. Dzięki temu nie opina mocno ud, a więc ich nie uwydatnia. Przeważająca ilość sukienek rozkloszowanych zakończona jest tuż przed kolanem – pięknie podkreślają one więc nogi, ale równocześnie nie powodują, że stylizacja prezentuje się wulgarne. Może właśnie dlatego sukienki rozkloszowane cieszą się od kilku lat dużą popularnością.

Sukienka rozkloszowana – kto może po nią sięgnąć?

Ten typ sukienki spodoba się właścicielkom szerokich bioder oraz umięśnionych ud. Sukienka rozkloszowana skutecznie ukrywa mankamenty sylwetki, podkreślając odpowiednio górną część ciała. Mnóstwo stylistów poleca sukienki rozkloszowane też paniom, których figura charakteryzuje się szerokimi ramionami. Rozszerzająca się dolna część sukienki sprawia bowiem, że sylwetka zyskuje prawidłowe proporcje. Jeśli jeszcze w talii sukienki rozkloszowanej znajdzie się pasek lub element z materiału w ciemniejszym kolorze, to sylwetka nabierze wyjątkowo pożądanego kształtu klepsydry. Sukienek tego rodzaju muszą jednak wystrzegać się przedstawicielki płci pięknej z dużą nadwagą. Sukienka rozkloszowana świetnie sprawdza się tak na oficjalnych wyjściach, jak i nieco luźniejszych uroczystościach – wszystko zależne jest od koloru materiału, z którego jest uszyta. Na chwilę obecną takie sukienki znaleźć można nie tylko w sklepach tradycyjnych, ale także w sklepach działających online. To ostatnie rozwiązanie to same zalety – sklep internetowy ma zazwyczaj wyjątkowo szeroki wybór, a zamawiana sukienka dostarczana jest pod wskazany adres. Do tego w takich sklepach znaleźć można także duże rozmiary, których często w sklepie stacjonarnym najzwyczajniej brakuje.