Sekret działania kwasu hialuronowego 3

Kwas hialuronowy jest obecny we wszystkich organizmach. U człowieka jest odpowiedzialny za utrzymanie wody w skórze. Jego niedobór skutkuje pojawianiem się zmarszczek oraz rogowaceniem skóry. Nic zatem zaskakującego, że jest chętnie stosowany przez producentów kosmetyków – znajdziemy go w kremach na zmarszczki i tonikach, które rekomendowane są w szczególności osobom starszym. Z wiekiem zmniejsza się wszak jego zawartość, a skóra traci elastyczność. Dobre rezultaty przynosi zwykle stosowanie nierozcieńczonego kwasu – szczególnie, jeśli postawimy na mieszankę wszystkich jego postaci.

Właściwości kwasu hialuronowego 3

Kwas hialuronowy stosuje się w kosmetyce w trzech formach. W ogromnych cząsteczkach świetnie wiąże wodę – może związać aż 40 razy większą jej ilość niż jego waga, dzięki czemu zalecany jest osobom wystawionym na promieniowanie słoneczne, palącym tytoń i osobom dojrzałym. W postaci niewielkich cząsteczek przyspiesza gojenie skaleczeń i zabezpiecza przed złuszczaniem skóry. W szczególnie małych cząsteczkach poza właściwościami odbudowy, wspomaga porost włosów i zwiększa ukrwienie. Stosując kosmetyki dostarczające wszystkie rodzaje tego związku najszybciej osiągniemy satysfakcjonujące skutki.

Kwas hialuronowy 3 – gdzie go znajdziesz?

Choć kwas hialuronowy obecny jest w wielu kosmetykach, trudne będzie znalezienie go w nierozcieńczonej postaci. Dlatego chcąc nabyć kwas hialuronowy 3 słusznie zrobimy wchodząc do sieci – łatwo wyszukamy tam interesujące nas preparaty.