Poradnik dla kupujących naszyjniki z kamieniami

naszyjniki z kamieniami na www.bizutik.pl

Są wśród nich prawdziwe kamienie i ich sztuczne zamienniki. Potrafią mieć rozmaite kolory – od brązu, przez czerwień, aż po niebieski. Jedne powinniśmy nosić do wieczorowych kreacji, inne świetnie będą prezentowały się na co dzień. Naszyjniki z kamieniami od stuleci szczycą się ogromnym uznaniem– inne są realia oraz mody, jednak wciąż je często zakładamy, zaś wiele z nich jest bezcennymi familijnymi pamiątkami. Powinniśmy zatem powiedzieć parę słów na temat tego, jak wybierać naszyjniki z kamieniami i jak potem się o nie troszczyć, by posłużyły wystarczająco długo.

Jakie naszyjniki z kamieniami znajdziemy na rynku?

Różnorodność kamieni wykorzystywanych do wyrobu naszyjników jest wielka – obok topazów, szafiru czy szmaragdu, dostępne są wśród nich także materiały wytwarzane syntetycznie. Najpopularniejsze to niewątpliwie cyrkonie i kryształki Swarovskiego, które są stosunkowo tanie, a jednocześnie naszyjniki z kamieniami sztucznymi świetnie prezentują się przy kreacjach zarówno codziennych, jak i eleganckich.

Długa żywotność naszyjników z kamieniami

Minerały szlachetne są zazwyczaj naprawdę wrażliwe na zarysowania – przy nieodpowiednim użytkowaniu niełatwo więc je zepsuć. Jak tego uniknąć? Przede wszystkim – ściągając je zawsze, jeśli istnieje ryzyko ich zarysowania – w czasie kąpieli, przy porządkach czy pracach manualnych. Unikajmy też noszenia kilku naszyjników z kamieniami na raz – mogą się uderzały i tym samym rysować.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]