Pierścionki z ametystami

kliknij

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje między innymi w Korei, Kanadzie, Madagaskarze i Zimbabwe. Jego złoża znajdują się także w naszym kraju. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdziecie na stronie www.ametysty.com.pl.

Kiedy wkładać biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu odegrała swoją znaczącą rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystami, a w watykańskim skarbcu do tej pory leży pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można wkładać na ważne uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w tym zestawieniu prezentuje się wyjątkowo imponująco.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Biżuterię z ametystu można wkładać nie tylko od święta, ale również w pracy. Oprócz eleganckiego wyglądu, kamień uwalnia podobno od stresu i dodaje cierpliwości. Czy tak jest w rzeczywistości? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.