Nie musisz kupować banalnych przytulanek

Świetnie się prezentują, rozbudzają wyobraźnię oraz posiadają mnóstwo innych zalet. Przytulanki – bo o nich mówimy – to w oczach każdego z czytelników nieodłączny atrybut czasów młodości. Jak się okazuje, chwalą je również psychologowie, którzy zauważyli fakt, iż te zabawki świetnie rekompensują nieobecność matki w czasie pierwszych wieczorów bez nich, zaś w późniejszym okresie okazują się ich pierwszym kumplem i pomagają w nauczeniu dziecka odpowiedzialności. Przytulanki dostępne są dziś bardziej niż kiedyś – na rynku znajdziemy wiele ich rodzajów, jednak nie wszystkie będą dla dziecka tak samo bezpieczne. Jak więc znaleźć te właściwe?

Jaki materiał okaże się najlepszy na przytulanki?

Wielu z nas myśli, że wszystkie przytulanki dostępne w sklepach będą odpowiednie dla ich malucha. To źle, bo najprostsze maskotki produkowane są niekiedy z surowców, które nie są miłe w dotyku, zaś u poszczególnych brzdąców potrafią powodować zmiany uczuleniowe. By tego uniknąć, warto wybierać przytulanki wykonane z naturalnych materiałów (na przykład lnu czy polaru) lub syntetycznych materiałów, mających niezbędne atesty i spełniające normy UE.

Jak wybrać najlepsze przytulanki?

Rzecz jasna ważny będzie tak sam materiał, jak i projekt przytulanki. Sporo sprzedawanych na rynku pluszaków imituje postaci ze szczególnie lubianych wśród najmłodszych kreskówek, ale warto pokusić się na oryginalne, ręcznie robione przytulanki z tradycyjnych pracowni. Przypominają one zabawki, które sporo z nas pamięta z okresu przedszkola, a oprócz tego są zazwyczaj znacznie lepiej zrobione niż produkowane seryjnie zabawki dostępne w marketach.