Aż 5 milionów komórek drobnoustrojów może bytować na jednym cm2 skóry dłoni. Wiele tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach roznoszą się wirusy, bakterie oraz pasożyty, które powodują groźne choroby. Z tej przyczyny higiena rąk jest niezbędna. Za pomocą normalnego mydła jesteśmy w stanie jednak pozbyć się ze skóry nie więcej niż do 90 procent drobnoustrojów. Na co dzień to satysfakcjonujący wynik, jakkolwiek w licznych przypadkach konieczne będzie użycie dużo skuteczniejszych środków.
Mydło antybakteryjne – zastosowania
Mydło antybakteryjne znajduje szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Często wykorzystywane jest w placówkach medycznych – przychodniach, gabinetach dentystycznych czy szpitalach. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i znajdującymi się na niej drobnoustrojami. Po antybakteryjny żel do rąk koniecznie powinni sięgać również zatrudnieni w przemyśle gastronomicznym – w szczególności po przygotowywaniu posiłków z jajek, mleka czy mięsa (przede wszystkim drobiowego), ponieważ te produkty spożywcze, gdy są surowe, nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.
Typy preparatów do dezynfekcji rąk
Najczęściej spotykanym preparatem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie z dodatkiem związków niszczących drobnoustroje – zwykle jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk występują także pod postacią płynu lub żelu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk dostępne są w różnych opakowaniach – małych, które mieszczą się w kieszeni spodni albo torebce, lub dużych, zaprojektowanych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, często przystosowanych do uruchamiania łokciem bądź posiadających fotokomórkę.
Kontakt z nami:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice
Mob.: +48 783-332-495
E-mail:
[email protected]