Misie dla niemowląt – wybierz bezpieczne i miękkie

Misie to klasyczne zabawki, które są ulubionymi gadżetami dzieci od wielu pokoleń. Zastanawiasz się, jakiego rodzaju upominek sprawić niemowlakowi? Zwracaj uwagę jedynie na zabawki posiadające odpowiednie atesty. Mięciutki miś przytulak jest oczywistym wyborem, ale trzeba sprawdzić najpierw, czy został zaprojektowany w staranny sposób.

Misie dla niemowląt – metoda hand-made

Decydując się na zakup pluszaka dla niemowlaka musimy mieć pewność, że ten uroczy prezent przetrwa nawet najbardziej intensywną eksploatację – nasze pociechy często nie rozstają się ze swoimi ulubionymi przytulankami i wszędzie je ze sobą noszą. Bezpieczny miś zaprojektowany dla niemowlaków od szóstego miesiąca życia będzie miał oznaczenie CE, które gwarantuje najwyższą jakość – to najważniejsze kryterium, na które trzeba zwrócić uwagę przy wybieraniu pluszaka. Należy również zweryfikować czy tworzywa, z których uszyto pokrycie misia nie będą alergizować delikatnej skóry dziecka. Kolejnym ważnym czynnikiem jest design – metoda hand-made użyta przy tworzeniu pluszaka jest gwarantem unikatowości każdej sztuki.

Miś przytulak – jak wybrać najlepszą zabawkę

Sprawdź to, czy misia można wyczyścić na mokro w razie zaplamienia – zwłaszcza, jeśli zależy Ci, aby był on niezastąpioną maskotką dzidziusia. Trzeba również ustalić, czy po praniu wnętrze niedźwiadka szybko się wysuszy. Wiodący producenci pluszaków korzystają z wysokiej jakości miękkich tworzyw, które powinny wytrzymać zarówno intensywną zabawę, jak i częste pranie. Innym niezmiernie ważnym detalem perfekcyjne wykończonej zabawki są specjalne kulki umieszczone wewnątrz, które sprawiają, że maskotka nie przewraca się i dzięki temu rzadko będzie wysuwać się z rączki śpiącego dzidziusia.