Lampworki – wyjątkowe ozdoby

Jeśli chcesz zamówić lampworki, koniecznie odwiedź ten adres

Na pierwszy rzut oka przypominają kolorowe cukierki. Lampworki, gdyż o nich mowa, to charakterystyczny rodzaj koralików produkowanych ze stopionego szkła. Najpierw były wytwarzane samodzielnie – szkło rozgrzewano z wykorzystaniem zmodyfikowanej lampy naftowej, dlatego też powstała nazwa lampworki. Dziś także możemy wykonać je samodzielnie, jednak lepszym pomysłem będzie z całą pewnością kupno gotowej biżuterii z lampworkami. Dlaczego warto na to postawić? Do jakich kreacji najlepiej założyć lampworki? Jak zrobić je nad lampą?

Wytwarzanie lampworków

Lampworki są robione, jak już wspomnieliśmy, nad lampą. Dziś najlepiej sprawdzi się gazowy palnik. Do ich produkcji wykorzystuje się odpowiednie szkło, jakie pod wpływem płomienia topnieje, a to umożliwia danie mu najróżniejszych kształtów. Paski stopionego materiału okręcane są wokół pręcika, dzięki czemu każdy paciorek ma dziurkę w samym centrum – to sprawia, że lampworki bywają stosowane do produkcji kolczyków lub naszyjników.

Stroje do lampworków

Kolorowe lampworki świetnie pasują do zwykłych kreacji. Najlepiej komponują się z koszulkami z nietypowymi obrazkami, kolorowymi bluzami i coraz częściej noszonymi sneakersami. Nie oznacza to oczywiście, że będą ciekawie prezentowały się jedynie przy tego rodzaju ubraniach – to wyłącznie sprawa wyobraźni.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]