Kurtki na motor – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Chcesz kupić kurtki na motor? Sprawdź www.legato-motocykle.pl.

Motocykliści mają świadomość, że w pełni przyjemna jazda na dwóch kółkach jest możliwa tylko w starannie przystosowanej do tego odzieży. Stąd też w szafie każdego fana motocykli powinna wisieć przynajmniej jedna rasowa kurtka na motocykl. Oferta sklepów motocyklowych jest współcześnie nadzwyczaj szeroka, w związku z tym bez problemu można nabyć zarówno kurtki z tekstyliów, jak i skórzane, które spełnią wymagania nawet bardzo wybrednych kierowców.

Skórzane kurtki na motocykl to w dalszym ciągu optymalny wybór

Jazda na motorze bezsprzecznie kojarzy się ze skórą i w rzeczy samej też współcześnie kurtki wykonane z tego materiału uznawane są za najlepszy wybór w odniesieniu do jakości oraz trwałości, co naturalnie odzwierciedla się także w ich wyższej cenie. Na przekór ogólnym skojarzeniom, aktualnie większość kurtek na motocykl ze skóry posiada sportowy krój, nie zaś tradycyjną stylistykę rodem z amerykańskich filmów z lat 60-tych. Nie znaczy to, że nie ma w sklepach dla motocyklistów legendarnych ramonesek.

Głównym atutem kurtek na motocykl wyprodukowanych ze skóry jest naturanie ich ogromna wytrzymałość na uszkodzenia, dlatego w przypadku upadku motocyklisty na jezdnię gwarantują mu większą protekcję. Do sfery mitów trzeba też przenieść już pogląd, że kurtka ze skóry jest ciężka i nieelastyczna – te uszyte z skóry owczej czy nubuku niedużo różnią się pod tym względem od kurtek z tkanin wykonanych z tkanin poliestrowych czy poliamidowych.

Jak wybierać kurtkę na motor?

Kurtka motocyklowa powinna być komfortowa, zatem zalecamy nabyć ją w sklepie stacjonarnym, gdzie mamy możliwość ją przymierzyć. Tylko tak będziemy mieć pewność, iż kurtka jest dobrze dobrana do naszej sylwetki. Jednak zakupy kurtki na motocykl przez internet to także dobra alternatywa, szczególnie jeżeli dobrze zna się własne wymiary czy też posiada się już inną odzież od danego producenta. Kurtka na motocykl musi przylegać do korpus, ale nie może ograniczać jego ruchów. Przymierzając kurtkę wysuń dłonie przed siebie pozorując, że trzymasz kierownicę. Jeśli rękawy zasłaniają nadgarstki to znaczy, iż taki rozmiar jest za duży. Za duża kurtka na motocykl podnosi prawdopodobieństwo kontuzji, bo w czasie upadku może dojść do przesunięcia się protektorów względem ciała motocyklisty i w efekcie nie wykonają one swojej misji. Dla maksymalnego komfortu warto zwrócić także uwagę, czy kurtka posiada paski dopasowujące jej szerokość tułowiu, na ramionach i w pasie.

Kontakt z nami:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]