Kupno biżuterii – bezpośrednio u jubilera czy przez internet?

Sklep jubilerski Kraków - wszystko, co jest wam potrzebne, znajdziesz tu.

Wraz z ewolucją internetu oraz ożywieniem rynku, zreformowaliśmy również nasze przyzwyczajenia odnośnie robienia zakupów. Dziś bardzo chętnie korzystamy z opcji zakupów w sieci. I chociaż w internecie można kupić prawie wszystko, nadal wiele przedmiotów powinno się nabywać w tradycyjnych sklepach. Biżuteria jest jedną z nich.

Sklep jubilerski – tu otrzymasz wskazówki od rzeczoznawcy

Kupno srebrnej broszki, pierścionka lub wisiorka wiąże się z wyższym wydatkiem niż te, do których przywykliśmy w trakcie codziennych zakupów. Toteż, aby być pewnym, że biżuteria spełni wszelkie nasze wymagania, najlepiej zobaczyć ją bezpośrednio u jubilera. Jest kilka przesłanek, które przemawiają za tym rozwiązaniem. W trakcie wizyty w sklepie jubilerskim, szczególnie jeśli chcemy nabyć pierścionek czy też obrączki, możemy przymierzyć biżuterię oraz sprawdzić jak w rzeczywistości będzie ona wyglądać na palcu. Jeśli z kolei wybierzemy design pierścionka trafiający w nasz gust, ale okaże się on za luźny lub za ciasny, złotnik na naszą prośbę dopasuje go do stosownego wymiaru albo zrobi nowy. Innym plusem zakupów wprost w sklepie jubilerskim jest możliwość skorzystania z kompetentnej pomocy jubilera. Pokaże on popularne trendy we wzornictwie, pokaże które kamienie szlachetne będą odpowiednie do naszej cery, poradzi nam jak dopasować stosowny kruszec, a osobom poszukującym biżuterii na prezent doradzi, co najczęściej wręcza się z okazji imienin, komunii czy ślubu.

Inne usługi jakie świadczy jubiler?

Sklepy jubilerskie nie tylko oferują sprzedaż swoich dzieł, ale także pełnią pomocnicze usługi. Nadrzędną z nich jest renowacja popsutej biżuterii. Jeśli rozerwał się nam wisiorek albo wypadł kryształek z kolczyka, złotnik szybko i umiejętnie naprawi go w swoim zakładzie. Jeśli odziedziczymy biżuterię po kimś, kto miał większy obwód palca, złotnik przerobi obwód takiego sygnetu. Na nasze życzenie złotnik wygraweruje również na wisiorku lub pierścionku podziękowania, gratulacje, datę albo inną znaczącą dla nas frazę. Natomiast jeśli pragniemy obdarować kogoś unikalnym upominkiem, albo mamy swój pomysł na naszyjnik czy też pierścionek, możemy zlecić jubilerowi wytworzenie biżuterii według naszego szkicu. A jeśli w mieszkaniu posiadamy zbędną lub niekompletną biżuterię, z którą nie mamy co zrobić, zanieśmy ją do sklepu jubilerskiego, w którym prowadzony jest skup metali szlachetnych.

Kontakt z nami:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]