Kiedy stosuje się antenę naziemną?

Chcesz kupić antenę naziemną? Odwiedź tę stronę

W ogromnej większości domostw znaleźć można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie był nieprzydatnym urządzeniem, należy zainwestować także w dobrej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w przeróżnych sytuacjach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest dziś niezwykle szeroki. W sprzedaży znaleźć można anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, a także pokojowe i siatkowe anteny DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Dostępne obecnie w sprzedaży anteny DVB-T cechują się przede wszystkim prostotą montażu. Bez trudu upora się z nim każdy, kto chociaż parę razy trzymał w rękach przyrządy używane do majsterkowania. Anteny naziemne, które dzisiaj proponują nam producenci, charakteryzują się także wysoką odpornością na wpływ niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. Za sprawą tego umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych wysokiej jakości przez bardzo długi okres czasu.

Antena naziemna – co należy uwzględnić przy jej kupnie?

Szeroki wybór anten naziemnych sprawił, że trzeba bardzo przemyśleć wybór urządzenia, które chcemy kupić. Należy pamiętać, że pod uwagę trzeba brać wiele uwarunkowań, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje na temat usytuowania nadajników szybko wyszukamy w Internecie. Znaczenie ma również moc pracy nadajnika oraz jego kierunkowość. Uwzględnić powinno się w każdym przypadku ukształtowanie terenu, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Duże znaczenie ma też to, czy zamieszkujemy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]