Kiedy przydaje się skaner kodów kreskowych

Kody kreskowe znacznie ułatwiły ewidencję produktów oraz sprzedaż. Ich zastosowanie jest osiągalne dzięki skanerom kodów kreskowych, które najpierw używane były wyłącznie w sklepach. Obecnie na szczęście są one stosowane również w wypożyczalniach (do ewidencji wypożyczeń książek), na magazynach, gdzie ułatwiają sterowanie paczkami, a od kilku lat nawet w biurach, w których dzięki nim możliwe okazało się szybkie wprowadzanie dokumentów do bazy danych. Jak więc ze różnych dostępnych u dostawców czytników wybrać skaner kodów kreskowych, który okaże się najbardziej odpowiedni? O czym pamiętać przy jego zakupie? Które opcje okażą się najistotniejsze?

Komunikacja programu do płatności ze skanerem kodów kreskowych

Najistotniejszą funkcją skanera kodów kreskowych jest niewątpliwie połączenie z programem. Przed zakupem bezwzględnie powinniśmy więc dowiedzieć się, czy wybrany przez nas model współpracuje z używanym przez daną firmę systemem – w przeciwnym wypadku konieczna okaże się jego kosztowna wymiana. Na szczęście wiele dostępnych w naszym kraju skanerów kodów kreskowych współpracuje z popularnymi systemami – na przykład G.O.L.D-em czy Fakturką. W sortowniach i w dużych marketach najlepiej sprawdzą się skanery bezprzewodowe – w takich przypadkach sprawdźmy, czy są one wyposażone w moduł Wi-Fi.

Dodatkowe zalety skanera kodów kreskowych

Skaner kodów kreskowych powinien być dopasowany do potrzeb przedsiębiorstwa, które będzie z niego korzystała. W razie skanerów kodów używanych w sklepach oraz w obiegu dokumentów całkowicie wystarczą wersje stacjonarne bez zbędnych opcji. Jeśli zaś skanery mają być używane przez kurierów lub na magazynie, powinniśmy wybrać mobilny skaner kodów kreskowych. Niekiedy (w zakładach przemysłowych czy na dworze) przydatne będą też dodatkowe opcje – między innymi wytrzymałość na wpływ wilgoci bądź wysokich temperatur.