Kawa w kapsułkach – wiele smaków z całego świata

Więcej o kawie w kapsułkach na http://tinyurl.com/y9mqgq3h

Duża część z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka ciepłej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się także ze znajomymi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest znany od setek lat, ale nadal pijemy go zwykle w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki z kawą jednakowo dobra jak w kafejce

Gdy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian czy też fantazyjnie przygotowaną udajemy się zwykle do kawiarni, bo niewielu z nas potrafi przygotować różnorodne napoje kawowe. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak przekształcić espresso w doskonałe macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego popularna od dziesięcioleci, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki kawy do ekspresu, którą można przygotować w kilka minut w małych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki z kawą? Przede wszystkim dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest idealnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu właściwej ilości wody, podsunięcie filiżanki bądź kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wypełni całą pracę za nas.

Kawa w kapsułkach – smaczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są drogie – małe modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Sama kawa w kapsułkach to też nie jest duży wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. latte można zaparzyć w domu za niecałe 1,40 zł. Cena waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem serwowanym w kafeterii, jest to z reguły ok 15%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich olbrzymią zaletą. Amatorzy kawy jednakże zastanawiają się częstokroć czy posiadając ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupowania kapsułek tylko od jednego producenta. To nieuzasadnione niepokoje. W tej chwili do wszystkich modnych systemów, takich jak Nescafe Dolce Gusto, Tchibo Cafissimo czy Nespresso można nabyć pasujące kapsułki.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]