Jaką telewizję można odbierać z pomocą anteny SAT?

Dowiedz się, gdzie nabyć antenę SAT

Zdecydowana część z nas ma we własnym mieszkaniu odbiornik telewizyjny. Mimo tego, że coraz chętniej uprawiamy sport, lubimy od czasu do czasu zobaczyć interesujący film bądź program w telewizji. By odbiór programu stał się możliwy, konieczna jest posiadanie specjalnej anteny. Doskonale sprawdza się do tego antena SAT, którą dzisiaj kupimy bez trudu.

Antena SAT – jak to działa?

Pojęcie antena SAT oznacza doskonale znaną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli przynajmniej kilka razy w ciągu życia. Jest to urządzenie z rzucającą się w oczy czaszą, która często nazywana jest talerzem. Ten typ anteny umożliwia odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne. Wykorzystując antenę satelitarną można więc odbierać nadal nadzwyczaj popularną w naszym kraju telewizję satelitarną, która chętnie wygrywa u sporego odsetka odbiorców z kablówką. Powodem jest to, że do kablówki dostęp bywa ograniczony. Wyliczyć można kilka rodzajów anten satelitarnych. Zakupić można zatem anteny wieloogniskowe, offsetowe, paraboliczne oraz panelowe. Anteny SAT odznaczają się określonymi cechami – różnią się chociażby średnicą jaką posiada czasza. Dzisiaj najczęściej użytkownicy wykorzystują jednak modele o średnicy od 18 do 35 cali. Urządzenia wykonane są tak, aby nie ulegały zniszczeniu w efekcie działania zmiennych czynników atmosferycznych. Dzięki temu śnieg, deszcz, niskie oraz wysokie temperatury nie odbijają się negatywnie na ich kondycji. Wysokiej jakości antena satelitarna będzie mogła być użytkowana długi okres czasu.

Co poza anteną SAT jest wymagane do odbioru kanałów satelitarnych?

Antena SAT nie jest wyłącznym urządzeniem niezbędnym do tego, aby bez trudu odbierać kanały satelitarne. Oprócz niej trzeba również wyposażyć się w odpowiedni uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie odpowiednio umocowana w określonym miejscu. Potrzebny jest także konwerter (dwupasmowy albo posiadający osobne pasmo), odbiornik satelitarny oraz kabel współosiowy.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]