Jak wykorzystuje się lonżę jeździecką?

Szukasz lonży dla konia? Wejdź na https://horse-trade.pl/pl/c/Lonze/142.

Lonża jeździecka to przyrząd cyklicznie używany w czasie nauki jazdy konnej i treningów. Jakiego rodzaju lonże dla konia są obecne w sprzedaży? Z czego są wykonywane te sprzęty i gdzie najlepiej ich szukać?

Lonża dla konia – rodzaje oraz jej rola

Lonża jeździecka to stosunkowo długa lina, zwykle 5-8 metrowa, na której prowadzony jest wierzchowiec w trakcie lekcji jazdy i doskonalenia umiejętności związanych z utrzymywaniem balansu w siodle, trzymaniem wodzy, łapaniem strzemion oraz dosiadem. Koń prowadzony jest po zarysie koła, a lonża służy do korygowania zachowania zwierzęcia. Przyrząd ten wykorzystują także zawodnicy woltyżerki oraz artyści cyrkowi do doskonalenia umiejętności i zabezpieczania przeprowadzanych ewolucji. Lonża jest prócz tego pomocna przy hipoterapii. Lonża jeździecka może także być wykorzystywana w trakcie treningu bez dżokeja – w takiej sytuacji jest wykorzystywana do szkolenia młodych zwierząt oraz zapewnienia im należytej dawki aktywności.

Lonża dla konia – postaw na produkty uznanych marek

Szeroki wachlarz akcesoriów jeździeckich można znaleźć w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych oferujących specjalistyczny oprzyrządowanie w dobrych cenach. Dostarczają one lonże dla konia najlepszych marek – takich jak Harrys Horse, Kerbl czy Start. Poszukujesz lonży jeździeckiej w czerwonym, niebieskimalbo czarnym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade gwarantuje ogromny wybór artykułów, które spełnią oczekiwania najbardziej wybrednych miłośników koni. W ofercie obecne są produkty wykonane między innymi z nylonu. Lonże zaopatrzone są w obrotowy karabińczyk, a miękkie tworzywo jest miłe w dotyku.

Kontakt z nami:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]