Jak chronić numizmaty – o albumach na monety

Jeśli potrzebujesz albumu na monety, koniecznie sprawdź goldbroker.pl.

Gromadzenie banknotów i monet to nie tylko frajda z wyszukiwania i kupna kolejnych eksponatów, ale również poczucie spełnienia z ich układania i podziwiania. Zdobyte numizmaty winny tym samym znaleźć się w przeznaczonych do ich przechowywania albumach i klaserach, za pomocą których swobodnie będzie można je podziwiać, a zarazem zabezpieczy się je przed potencjalnymi uszkodzeniami.

Klaser na banknoty i monety – w dalszym ciągu najpopularniejsze wśród kolekcjonerów

Numizmatycy mają bogaty wybór dodatków pozwalających na bezpieczne ich kolekcjonowanie, jakkolwiek najbardziej popularne nadal pozostają klasery. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, iż umożliwiają segregację monet danego typu. Pamiętajmy jednakże, że niektóre albumy na monety nie mają wewnątrz kart i należy kupić je samodzielnie dobierając je do typu kolekcjonowanych banknotów bądź numizmatów. Swoboda wpinania oraz wypinania kart jest znacznym usprawnieniem przy szeregowaniu eksponatów zgodnie z osobistym uznaniem – można przenosić je między klaserami bez konieczności wyciągania pojedynczych okazów, co zmniejsza niebezpieczeństwo zarysowania monet czy rozerwania banknotów. Ponadto, mając małą kolekcję, w jednym albumie można pomieścić monety o różnych rozmiarach, trzeba tylko zakupić karty z pasującymi do nich kieszonkami. Dodatkową zaletą klaserów na monety jest to, iż zwykle wyglądają jak albumy z fotografiami rodzinnymi lub książki, dzięki czemu bez trudu schowamy je na regale przez wzrokiem potencjalnego rabusia.

Numizmaty w kapslach także schowasz w klaserach na monety

Doświadczeni kolekcjonerzy zalecają, by w plastikowych przegródkach klaserów trzymać mniej wartościowe numizmaty, nie mające stanu menniczego, bowiem nawet gruba folia z PCV nie zapewnia monecie pełnej ochrony przed działaniem powietrza i wilgoci. Unikatowe monety w idealnym stanie albo te wykonane z metali szlachetnych należy najpierw zabezpieczyć poprzez zamknięcie w przezroczystym kapslu. Taki kapsel można później trzymać w klaserze, bowiem wielu producentów oferuje strony do albumów, w które bez problemu można wsunąć monety w tekturowych holderach albo w kapslach.

Kontakt z nami:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]