Do każdej stylizacji – męska koszulka polo

Polacy zaczynają przykładać coraz większą wagę do jakości ubrań. Koszulka polo to ulubiony fragment męskiej stylizacji. Zobaczmy jaka jest geneza tego elementu garderoby.

Męskie koszulki polo – delikatna tkanina

Męska koszulka polo to przykład ubioru sportowego, który przeszedł do tzw. casualowych stylizacji. Wyprodukowana z delikatnej tkaniny, ma krótkie rękawy, kieszonka oraz kilka guzików. Męskie koszulki polo mają bardzo ciekawą historię. Mało osób ma świadomość, że zostały zaprojektowane aby ułatwić grę w tenisa ok. 1920 roku. Ówcześnie na kortach tenisowych używano niewygodnych koszul z płótna. Męska koszulka polo miała usprawniać grę. Okazała się prawdziwym hitem, a tenisiści wprowadzili koszulkę polo do oficjalnego dress code’u.

Męskie koszulki polo – weszły do szafy stylowego pana

W dzisiejszych czasach męska koszulka polo wyszła poza rozgrywki i treningi – znalazła się w szafie nowoczesnego mężczyzny. Taki ubiór pasuje do mnóstwa luźniejszych zestawów, jest doskonały na wyjście ze znajomymi. Można go ubrać na zakupy, a niezwykle funkcjonalny materiał zagwarantuje, że będziemy czuli się swobodnie w każdej sytuacji. O jego ogromnej popularności decyduje przede wszystkim atrakcyjna cena, dopasowanie do każdego typu sylwetki i komfortowy materiał. Jeśli interesują nas zróżnicowane odcienie i fasony koszulek – odwiedźmy sklepy internetowe. Oferowane tam modele możemy otrzymać bez wychodzenia z domu. Mamy też szansę trafić na korzystne promocje.