Do domu i nie tylko – nano impregnat

Nano impreganty to nowoczesne środki, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Ich rolą jest przede wszystkim zabezpieczanie powierzchni przed rozwojem pleśni, kamienia czy wykwitów wapiennych. Jak się je stosuje i czy warto je kupić? Czy możemy używać ich do metalu?

Nano impregnat – niewidzialna warstwa ochronna

Nowoczesna technologia służy człowiekowi i zdecydowanie ułatwia życie. Jakiś czas temu powstały bowiem Impregnaty hydrofobowe, które tworzą na różnych materiałach niewidoczną warstwę – zabezpiecza ona przed rozwojem pleśni, kamienia i odpycha cząsteczki brudu. Produkty hydrofobowe mające w składzie nano cząstki srebra doskonale sprawdzają się w kuchni – można je stosować zarówno do okien, szklanych elewacji, jak i innych powierzchni. Efektywnie zabezpieczają przed uciążliwymi osadami z mydła, dzięki czemu oszczędzamy nasze pieniądze. W sklepach znajdziemy impregnaty do plastiku, a także do tekstyliów, które świetnie służą do zabezpieczania tekstyliów, namiotów, itd. Jednocześnie produkty te są delikatne dla powierzchni i ekologiczne.

Nano impregnat – szeroki zakres wykorzystania

Szyby i odzież to nie jedyne materiały – zakres wykorzystania impregnatów jest zdecydowanie szerszy. Preparaty hydrofobowe chronią także elewacje przed pojawianiem się nieestetycznych plam – można używać je zarówno na beton, jak i kamień naturalny. Co ciekawe preparaty te chronią też drewno przed olejami i pogodą oraz bakteriami – np. promieniowaniem UV czy glonami. Nanotechnologia dba o ekoskórę, sprawiając, że fotele i inne meble wypoczynkowe przez długi czas pozostają estetycznie czyste. Przed użyciem środka należy odpowiednio przygotować impregnowany materiał oraz w razie potrzeby usunąć z niego tłuste ślady. To sprawi, że preparat hydrofobowy zadziała efektywniej.