Dlaczego warto stosować glinkę do lakieru?

Powierzchnia lakierów w autach jest nadzwyczaj podatna na zarysowania. Czasem wszak wystarczy niewielkie uderzenie, by powstały na niej rysy. Naprawdę problematyczne może to stać się przy czyszczeniu powłoki ze wszelkiego typu zanieczyszczeń. Jedne co prawda dają się łatwo doczyścić, ale inne mogą okazać się źródłem dużych problemów. Intensywne mycie zwykle kończy się uszkodzeniem powłoki oraz mniejszymi lub większymi wydatkami jego naprawy. Dlatego do wymycia żywic, zaschniętych owadów czy tłuszczów warto skorzystać z odpowiednich preparatów. Zwłaszcza, iż nie są one drogie, zaś ich wyszukanie na pewno nie jest skomplikowane. Jakie preparaty okażą się zatem w tym przypadku pomocne?

Skuteczność glinki do lakieru

Najefektywniejszym i, co najważniejsze, najpewniejszym preparatem do mycia powłok lakierowanych jest bez wątpienia glinka do lakieru. Co ważne, ów nowoczesny produkt pozwala na dogłębne oraz dokładne wyczyszczenie powłok lakierowanych, a przy tym nie przyczynia się do ich zarysowania. Do produkcji glinki do lakieru stosuje się związki tytanu, dzięki czemu z łatwością usuwa ona również odpryski asfaltu, polimery czy plamy z tłuszczów. Warto też nadmienić, że glinka do lakieru świetnie sprawdza się jako środek do mycia innych nawierzchni – między innymi szkła w kabinach natryskowych.

Glinka do lakieru – technika stosowania

Aplikowanie glinki do lakieru jest bardzo proste i nikomu nie sprawi trudności. Należy tylko oderwać niewielką ilość glinki oraz ukształtować z niego kuleczkę, by potem zamoczyć ją w letniej wodzie. Gdy glinka do lakieru będzie już miękka, należy czyścić nią przemytą detergentem nawierzchnię. Glinka po pewnym czasie zanieczyszczy się – wtedy wystarczy wgnieść ten fragment do wnętrza i znów uformować kulę. Nie zapominajmy również, iż po pracy powinniśmy starannie umyć ręce.