Czy warto kupić ledowe żarówki H7?

Żarówka H7 należy do najchętniej wykorzystywanych przez wytwórców świateł do aut rodzajów żarówek. Są używane przede wszystkim w światłach mijania i drogowych – powinny zatem posiadać właściwą siłę. Aktualne normy określają, że żarówka H7 nie może generować strumienia o natężeniu ponad 1500 lumenów, ale w niektórych sytuacjach dozwolone bywa założenie wersji o strumieniu większym o najwyżej 150 lumenów. Jak w przypadku innych rodzajów żarówka, model H7 powinien mieć homologację – korzystanie z żarówek jej niemających zazwyczaj kończy się bowiem mandatem, a czasem odebraniem dowodu rejestracyjnego samochodu. Żarówki tego rodzaju, ze względu na ich częstotliwość montowania, są łatwo dostępne, jednak ich wybór potrafi stać się powodem dużych problemów. Radzimy, jak się ich ustrzec.

Dodatkowa siła żarówki H7

Część firm oferuje klientom żarówki H7 o mocy większej niż wartość ustalona w przepisach. Na rynku znajdziemy na przykład wersje zapewniające strumień o intensywności wyższej o aż 130%. Co istotne, takie żarówki H7 są kompatybilne z przepisami, gdyż producenci zaznaczają, iż wyższą jasność osiągają tylko w odpowiednich warunkach na drodze. Warto również zaznaczyć, że tego rodzaju żarówki tworzą światło różnej jasności, a wersje różnych wytwórców zwykle bardzo różnią się między sobą, przy czym te droższe często nie okazują się najwydajniejsze.

Żarówka H7 – jak ustrzec się pomyłek?

Kolejną sprawą, na którą bezwzględnie powinniśmy uważać przy wyborze żarówek H7 będzie koszt zakupu. Rzecz jasna wydawanie sporych kwot na produkty o niesprawdzonej klasie nie będzie trafionym pomysłem, ale powinniśmy unikać przy tym dziwnie tanich ofert. Na rynku dostępne są żarówki aż o kilka złotych tańsze od żarówek uznanych firm. Nierzadko jednak okazują się nie tylko mniej wytrzymałe, lecz też ryzykowne w użytkowaniu, gdyż po uruchomieniu mogą zadymić odbłyśnik, powodując w ten sposób, że będzie on bezużyteczny. Dlatego praktyczniejszym wyjściem jest nabycie ledowych żarówek H7, gdyż nie mają one żarnika, który wypala się pod wpływem temperatury, a ponad to mają dłuższy czas świecenia.