Citroen części Kraków, części do Citroena

Części zamienne do Citroena – które elementy najczęściej wymieniamy?

Citroen to marka ze stuletnią tradycją, od dziesięcioleci znana dobrze rodzimym kierowcom. Jej pojazdy w naszym kraju są cenione z uwagi na przystępną cenę, szeroką dostępność oraz w szczególności za znaczną liczbę warsztatów wyspecjalizowanych się w ich naprawie. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak Jumper, C4, C5, C6, C-Crosser, C-Elysse, Saxo, Xantia, Nemo i Xsara. Rzecz jasna, podobnie jak auta innych marek, ulegają one awariom, dlatego właściciele samochodów z francuskiej stajni powinni przygotować się na to, że prędzej czy później będą zmuszeni nabyć części zamienne.

Części zamienne Citroen, które często kupujemy

To, które części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest zależne głównie od danego modelu – każdy z nich ma odrębną specyfikę, z której wynikają inne awarie. W pierwszej kolejności trzeba na pewno napomknąć o substancjach chemicznych, które zużywają się w wyniku codziennej eksploatacji samochodu. Są to przede wszystkim płyn chłodniczy, olej silnikowy, płyn hamulcowy i czynnik chłodniczy w klimatyzacji. Regularnych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie należy lekceważyć, potrzebują również elementy układu hamulcowego: klocki i tarcze.

Jak niedrogo i wygodnie kupić części do Citroena?

Najodpowiedniejszym wyborem są zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, często produkowane w chińskich fabrykach, w niektórych przypadkach charakteryzują się niską jakością, co negatywnie oddziałuje na bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Z tej przyczyny właściciele aut Citroen części zamienne winni nabywać w sklepach specjalizujących się w dystrybucji podzespołów do samochodów francuskich. Jeśli w sąsiedztwie żaden z podobnych nie działa, wszystkie niezbędne części można zamówić przez internet.

Kontakt z nami:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]