Czemu warto podarować dziecku pluszaki?

Urocze szczeniaczki, niedźwiadki czy stworzenia wyjęte z fantastycznych światów. Któż z czytelników ich nie lubi? Szczególnie uwielbiają je najmłodsi, a w oczach psychologów, pluszaki okazują się w ich przypadku czymś więcej niż zwykłą zabawką. Ich miękkość ułatwia zasypianie i zmniejsza straszne objawy nieobecności rodziców. Pluszaki to też idealne wyjście, które spowoduje, że maluch poczuje się potrzebny – powinien przecież opiekować się swoim mięciutkim przyjacielem. Warto oczywiście pamiętać, iż nie każdego pluszaka można dać dziecku – trzeba zwrócić uwagę na ich wygląd, ale też surowce, z których są wykonane. Jak zatem znaleźć odpowiedniego pluszaka?

Z których materiałów powinny być wykonane pluszaki?

Kiedyś właściwie wszystkie pluszaki mogliśmy bez zmartwień sprezentować szkrabowi. Obecnie niestety w sklepach dostępnych jest mnóstwo maskotek, które nie nadają się dla młodszych dzieci – są bowiem zrobione niekiedy z materiałów, które mogą powodować reakcje uczuleniowe. Warto zatem dowiedzieć się, z którego materiału je wykonano – świetnie sprawdzą się na przykład bawełna, welur lub molton, jak również z syntetyczne materiały, mające niezbędne atesty i zgodne z europejskimi normami.

Wybierz tradycyjne pluszaki

Skąd mieć gwarancję, że pluszak jest zrobiony z odpowiednich materiałów? Powinniśmy wybierać jedynie przytulanki produkowane przez uznane marki – na pewno posiadają potrzebne certyfikaty. Jeszcze bardziej trafionym pomysłem okażą się pluszaki z autorskich warsztatów – szczególnie dla osób, które wolą dać swojemu maluchowi niebanalny prezent inny od przemysłowo wytwarzanych zabawek.