skanery 3d sklep

CadXpert – dystrybutor skanerów 3D do profesjonalnych zastosowań

Asortyment CadXpert zawiera profesjonalne skanery 3D. W sklepie nabyć można sprzęt uznanych marek, m.in.:
– DOF (Degree of Freedom) – skanery dla protetyków dentystycznych,
– Shining 3D – skanery EinScan oraz FreeScan,
– RS SCAN – ortopedyczne skanery 3D.

Skanery 3D Shining – urządzenia od autora licznych patentów

Marka Shining 3D od ponad dekady (od 2004 roku) wytwarza najwyższej klasy sprzęt do druku przestrzennego (skanery 3D, ale także drukarki 3D, oprogramowanie oraz usługi produkcji i projektowania). Shining 3D wyróżnia się nowatorstwem, jest również pomysłodawcą szeregu patentów – do końca 2015 roku złożyli ich w sumie kilkaset (m.in. na wzory i oprogramowanie). Skanery 3D tego producenta mają rozległe zastosowanie w motoryzacji, edukacji, odlewnictwie i innych licznych sektorach przemysłu. Urządzenia Shining 3D dążą do podniesienia jakości, podwyższenia wydajności i obniżenia nakładów na produkcję.

Skanery 3D DOF – charakterystyka kolekcji Freedom, Edge i Swing

Rozróżnia się Degree of Freedom skanerów 3D firmy Degree of Freedom:
– Edge – to linia urządzeń, które charakteryzują się szybkością oraz dokładnością. Aż 6 technik skanowania do wyboru umożliwia jeszcze staranniejsze dostrojenie potencjału urządzenia do zapotrzebowań użytkownika. Skanery 3D będące częścią tej kolekcji gwarantują dużą dokładność skanów, a przy tym są proste w obsłudze oraz skuteczne. Umożliwiają skan także obszarów o trudnym dostępie (np. wycisku dentystycznego), z tej przyczyny są używane w dentystyce oraz implantologii.
– Freedom – ta linia urządzeń jest najdokładniej działająca i najszybsza. Za sprawą zastosowania technologii Stable Scan Stage (SSS), która wykorzystuje mobilną jednostkę optyczną, skan jest niesłychanie precyzyjny. Szybka praca, komfortowa i prosta obsługa, stabilny pomiar danych to dodatkowe zalety skanerów 3D z linii Freedom.
– Swing – skanery z tej kolekcji wyróżniają się kształtem (wyglądają jak litera L), dwiema kamerami, wysoką skutecznością i prędkością pomiarów oraz łatwą obsługą. W ofercie sklepu CadXpert dostępne są także skanery 3D HD – wykorzystane w nich kamery o wysokiej rozdzielczości zapewniają skany w jakości HD.

Skanery 3D od RS SCAN dla producentów obuwia oraz rehabilitantów

Trzecia kategoria skanerów 3D w sklepie CadXpert to asortyment firmy RS Scan – ortopedyczny skaner 3D Tiger. Czym charakteryzuje się ten sprzęt? Ponadprzeciętną prędkością działania – skanowanie zajmuje nie dłużej niż 15 sekund. Zastosowanie aż dziewięciu kamer: ośmiu w kolorze i jednej monochromatycznej umożliwia znakomite odzwierciedlenie przedmiotów oraz precyzję. Skaner 3D Tiger jest stworzony w głównej mierze do rehabilitantów, ortopedów i producentów obuwia. Dokładność jego działania jest używana do skanowania stóp, wkładek czy butów.

Skanery 3D nie są już dzisiaj wielkim wydatkiem

Druk 3D i skan 3D nieustannie ewoluują, a każde następujące zmiany powodują zastosowanie coraz to bardziej innowacyjnych technik oraz półproduktów. To wszystko sprawia, iż skanery 3D i ich koszt stopniowo spadają. Jeszcze niedawno były to urządzenia, które posiadały tylko największe korporacje, obecnie profesjonalny skaner 3D to koszt, na który stać nawet nieduża firma. W ofercie CadXpert podstawowe modele skanerów 3D dostępne są w cenie już od 7 tysięcy złotych (przykładowo model Shining3D Einscan SE). To małych gabarytów urządzenie, które waży niecałych 3 kg, łączy w sobie skan w połączeniu z drukiem 3D, działa dokładnie, szybko i odwzorowuje wszystkie detale.

Gdzie najwygodniej kupować skanery 3D?

Czy lepiej kupić specjalistyczny skaner 3D w sklepie online czy stacjonarnym? Za zakupami w e-sklepie przemawia sposobność zrobienia ich o dowolnej porzednia i nocy, a także nieograniczony czas, żeby odpowiednio przemyśleć wybór urządzenia dostosowanego do naszych potrzeb. Plusy zakupów w sklepie stacjonarnym? Konsultacje ze ekspertami oraz opcja obejrzenia skanera na żywo. Ale da się połączyć jedno z drugim – można wybrać online wstępnie jakiś skaner, a w następnej kolejności umówić się (przy pomocy formularza kontaktowego, mailowo czy telefonicznie) na wizytę w showroomie CadXpert, który działa w Krakowie. Skaner 3D albo inne urządzenie do druku przestrzennego to odpowiedzialna inwestycja, w związku z tym najlepiej decydować na jego zakup w oparciu o fachowe wsparcie doradców CadXpert. Po zakupie CadXpert zapewnia kompleksową obsługę posprzedażową, szkolenie użytkowników z obsługi urządzenia oraz, a także wsparcie techniczne.

Kontakt z nami:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]