Bursztyn

biżuteria z bursztynem

Biżuteria z bursztynem nigdy nie wyjdzie z mody – zarówno wśród młodzieży, jak i nieco bardziej dojrzałych osób. Jej popularność nie może jednak dziwić – jantar jest zaliczany przecież do najpiękniejszych surowców, a łatwość jego w nadawaniu mu rozmaitych kształtów sprawia, że wyprodukowane z niego naszyjniki można dostosować do najróżniejszych mód. By zachować jej właściwości, powinniśmy o bursztyn odpowiednio się zatroszczyć. W jaki sposób? Przeczytajcie przygotowany przez nas artykuł.

Zasady składowania biżuterii z bursztynem

Złoto Bałtyku to niezwykle delikatny surowiec – z uwagi na to biżuteria z bursztynem bezwzględnie powinna być trzymana we właściwych warunkach. Jantarowy wisiorek musimy owinąć jedwabną szmatką, a potem dokładnie zapakować w folię i włożyć do drewnianej szkatułki. Powinniśmy również pamiętać, by w jednym opakowaniu nie przechowywać kilku wisiorków – mogą się przecież wzajemnie uszkodzić.

Pielęgnujemy biżuterię z bursztynem

Złoto północy nie toleruje mocnych środków chemicznych. Słuszniej zatem postąpimy, wykorzystując do jego pielęgnacji łagodniejsze substancje – chodzi o oliwę z oliwek lub kosmetyki dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem musi być czyszczona miękką ścierką, lekko nasączoną wodą – nigdy nie może być jej za dużo.

Stara biżuteria z bursztynem

Znalazłeś na strychu wiekową biżuterię z bursztynem? Zapewne stale robi niesamowite wrażenie, jednak widać jej lata. Czy można ją odnowić? Podchodząc do tego sam, możesz jedynie jeszcze bardziej ją uszkodzić – powinieneś zatem zwracając się do jubilera.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]