Biżuteria z cyrkoniami – alternatywa dla diamentu

Więcej szczegółów o cyrkoniach

W jubilerstwie artyści bardzo chętnie wykorzystują wiele kamieni szlachetnych. Są one olśniewającym elementem biżuterii, a przy okazji są jednym z najważniejszych aspektów wpływających na cenę obrabianego przedmiotu. Konsekwencją tego jest dość wąskie grono ludzi mogących pochwalić się prawdziwymi klejnotami w swoim zbiorze. Wymyślono naturalnie także alternatywne rozwiązania dla zwykłego człowieka.

Czym są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi naturalnie w przyrodzie są wytwarzane w pełni sztucznie. Z powodu podobnych cech oraz wyglądu może z łatwością zastąpić diament. Przeważnie cyrkonia nie ma koloru, ale okazy zawierające inne substancje mogą posiadać wszystkie barwy lub nawet modyfikować je dzięki działaniu światła. Z uwagi na przytoczone walory estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Kosmos i bizuteria, czyli gdzie stosuje się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na długi czas osiedliły się jako ozdoby w jubilerstwie, mają one naturalnie także inne zastosowania. Używa się je przykładowo w celach medycznych (jako tymczasowe uzupełnienie zębów u dzieci), w przemyśle lub też do mierzenia pH w wysokich temperaturach. Swego czasu, dzięki swoim cechom wykorzystywane były nawet w takich działaniach, jak Rosyjskie programy kosmiczne. W przypadku, gdy zainteresowani jesteśmy najpopularniej pojawiającą się formą cyrkonii, czyli biżuterią, możemy zamówić ją na przykład za pomocą internetu.