Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Potrzebujesz toczka jeździeckiego? Sprawdź horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportowych, w których ryzyko upadków jest dość duże. A te, przez sporą wysokość i prędkość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia podatna jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która obligatoryjnie powinna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jazdy konnej można kupić 2 rodzaje zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski jeździeckie. Które z nich jednak dają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Toczki czy kaski jeździeckie? Co wybrać?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest z reguły wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednak tak solidnej ochrony jak kask, dlatego wskazany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, stosowany przez wyczynowych sportowców, który ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejszą kwestią przy zakupie kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować odpowiednimi atestami, jak również umożliwiać regulację swojego rozmiaru lub być idealnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku wskazane jest dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask nie warto także iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Kontakt z nami:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]