Prawo rodzinne – alimenty, separacje, rozwody

Jednym z najistotniejszych obszarów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najpopularniejsze sprawy z jakimi pojawiają się w kancelarii nasi Klienci to sprawy o alimenty oraz rozwód, jednakże mamy ogromne doświadczenie także w prowadzeniu spraw związanych z uregulowaniem kontaktów, macierzyństwem i ojcostwem czy władzą rodzicielską.

Separacje, alimenty, rozwody – sprawy z obszaru prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to wyjątkowa sfera prawa, gdyż prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od mecenasa nie tylko znajomości aktów prawnych, ale w głównej mierze stosownego podejścia do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje najbardziej prywatne sprawy. W trakcie prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy przygotowani na stały kontakt z Klientami i przeprowadzanie ich przez każdy etap sprawy w najmniej bolesny dla nich sposób. Dążymy do dopasowania się do oczekiwań każdego Klienta szczególnie w zakresie ich aktywnego udziału w całej sprawie.

Prawo rodzinne – metoda działania prawnika

Prowadzenie spraw rodzinnych zaczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem w postaci osobistego spotkania lub rozmowy telefonicznej albo na Skype’ie. Wówczas staramy się zebrać jak najwięcej informacji dotyczących sprawy oraz poznać osobę, na rzecz której będziemy pracować przez najbliższych kilka miesięcy. Następne etapy naszej pracy to sporządzanie pism procesowych, reprezentowanie Klientów przed sądem oraz innymi podmiotami, takimi jak mediatorzy. W trakcie prowadzenia danej sprawy dążymy do znalezienia sposobu na jej ugodowe zamknięcie. Podejście to wywodzi się z faktu, iż większość sytuacji spornych ma swoje korzenie w silnych emocjach, a pełnomocnik, jako osoba obiektywna, nie jest nimi obciążony i rozpatruje sprawę tylko z punktu widzenia przepisów prawa.