Free ski. Płać mniej za wyjazdy na narty

Urlop na nartach na pewno nie może być jednym z małych wydatków w roku. Z uwagi na fakt, iż mała część z czytelników mieszka niedaleko kurortów, w których można jeździć na nartach, w budżet musimy doliczyć ceny dojazdu na miejsce, a także zakwaterowanie, a te przecież w obleganych przez narciarzy miejscach na pewno będą wysokie. Dużym wydatkiem są też bilety wstępu na miejscowe stoki lub zamówienie skipassa uprawniającego jazdy na wielu stokach w okolicy. Warto jednak wiedzieć, że organizując urlop w miesiącach poza środkiem sezonu opisane koszty możemy zdecydowanie ograniczyć. W jaki sposób? Wybierając pakiet w stylu free ski.

Oferty urlopów free ski

Free ski to pakiety, które, jak przed momentem wspomnieliśmy, dostępne są poza szczytem zimy – a więc w początkowych oraz końcowych miesiącach. Dlaczego będą tak opłacalnym rozwiązaniem? Ze względu fakt, że kupujący takie pakiety turyści wydają pieniądze tylko na wynajem domku i dotarcie na miejsce – skypass dający prawo do korzystania z miejscowych tras jest zaś darmowy. W zależności od typu pakietu, możemy w ten sposób zminimalizować koszty ponoszone w związku z wyjazdem od 10 do aż pięćdziesięciu procent, co dla narciarzy bez dużego budżetu będzie rzecz jasna sporym plusem.

Gdzie można wykupić oferty free ski?

Mimo że oferty w stylu free ski dostępne są w różnych krajach (także w Polsce), najchętniej kupowane bywają przez narciarzy jeżdżących we Włoszech. Jednym z miejsc, gdzie ofert free ski pojawia się najwięcej jest Val di Fassa, gdzie narciarze mają szansę jeździć na którymś z dziewięciu areałów. Poza tym free ski możemy wykupić w Val di Fiemme, które znane jest z doskonałych krajobrazów i różnorodności tras zjazdowych. Kolejnym często pojawiającym się w ofertach free ski regionem jest Val di Sole. Turyści znajdą tu liczyć tak fascynujące krajobrazy oraz fenomenalne stoki, jak i często występujące wody termalne.