Atrakcje i narty w Austrii

Austria to państwo, które olśniewa malowniczymi krajobrazami, możliwością szusowania po świetnie przygotowanych stokach, a także aktywnego wypoczynku. Wybierasz się na narty do Austrii? Przekonaj się, dlaczego warto wybrać ten kraj!

Narty w Austrii – w jakich rejonach zlokalizowane są kurorty

Jakie są najbardziej oblegane kurorty w Austrii, do których co roku zjeżdżają setki turystów? Bez wątpienia warto rozważyć przyjazd do Shuttdorf, miejscowości położonej w regionie Ziemi Salzburskiej. Stąd bardzo blisko do ośrodka narciarskiego Zell am See oraz malowniczego jeziora Zeller See. Dla przyjezdnych przygotowano wspaniałe możliwości – wyciągi narciarskie, gdzie możesz szusować do woli, a dla osób lubiących wodę – również kompleks basenów. Najbardziej popularne kurorty Ziemi Salzburskiej to St. Johann im Pongau, Zauchensee oraz Alpendorf. Każdy miłośnik sportu znajdzie coś dla siebie również w okolicach Tyrolu. Na szczególną uwagę zasługuje położona w dolinie Otzal gmina Solden, w której znajdują się trasy niewymagające dużych umiejętności, a także bardziej zaawansowane. Czeka tu na Ciebie także park dla dzieci, karczmy oraz basen termalny.

Narty w Austrii – ośrodek turystyczny Nauders

A może odwiedzisz ośrodek turystyczny Nauders, w którym sezon trwa od grudnia do kwietnia. Warto pojawić się tutaj z dziećmi, ze względu na liczne atrakcje dla najmłodszych fanów sportu. Wiele kurortów w Austrii zapewnia jednak świetne warunki do uprawiania sportów nie tylko w sezonie zimowym. Chcesz sprawdzić inne atrakcje? W okolicy Kaprun będziesz mógł zobaczyć wyścigi psów i turnieje hokeja na naturalnym lodowisku. Masz ochotę na zwiedzanie? Rewelacyjnym pomysłem jest odwiedzenie zamku w Kaprun oraz wielu innych zabytków. Narty w Austrii to świetny patent na udany wyjazd!