Trawa wysiewana

Zakładanie trawników metodą siewu jest bardzo powszechne i często stosowane. Trawniki z siewów to tani i skuteczny sposób na założenie murawy, np. dookoła domu. Pomimo tego, że nierzadko efekt siewu jest widoczny dopiero po kilku miesiącach, jest tego warty.

Kiedy zakładać trawniki z siewów?

Tworząc trawniki z siewów, trzeba pamiętać o optymalnym czasie wysiewu nasion. Miesiąc i pora roku mają kolosalne znaczenie dla rezultatu. Najbardziej dogodny czas na wysiew to maj lub przełom sierpnia i września. Od tego, jaki trawnik chcemy założyć zależy odmiana wybranych nasion. Siać powinno się w spokojny i pochmurny dzień, starając się przysypywać nasiona kilkucentymetrową warstwą ziemi. Istotne jest również wałowanie ziemi, dzięki czemu nasiona będą szybciej i wydajniej czerpać wodę z gleby. Trawniki z siewów wymagają prawidłowej pielęgnacji tuż po siewie. Błędy i uchybienia często skutkują nieoczekiwanym fatalnym efektem.

Czy opłaca się zakładać trawniki z siewów?

Często klienci firm zajmujących się ogrodnictwem wahają się, czy zakładanie trawników z siewów jest dobrym pomysłem. Metoda siewu jest pracochłonna i wymaga czasu. Czy efekty są tego warte? Oczywiście! Trawnik założony tą metodą wyrasta dłużej, ale w zamian za to inaczej niż inne rodzaje trawników może być w zupełności dopasowany do wymagań klienta. Można stworzyć go samemu, dopasowując różnorodne gatunki trawy do określonych przestrzeni. Ponadto zakładanie trawników z siewów jest bardzo tanie i opłacalne.