Tabliczki informacyjne a bezpieczeństwo

Tabliczki informacyjne zamówisz na www.poniedzialek.pl

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące bezpieczeństwa. Dzięki nim przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, rośnie również nasze bezpieczeństwo, chociaż zazwyczaj możemy nie zwracać na nie uwagi. Sprawdźmy w takim razie w jakich miejscach można zobaczyć tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak ważne.

Tabliczki informacyjne – nie tylko na zewnątrz

Najbardziej popularne tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które znaczą budynki – bloki, obiekty przeznaczenia publicznego publicznej, szkoły, przychodnie. Sprawiają, że z łatwością dotrzemy na miejsce. Należy jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na elewacjach nieruchomości, gdyż bardzo często można je również spotkać w środku. To ogromna grupa oznaczeń, które zazwyczaj służą bezpieczeństwu i sygnalizują o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają znalezienie właściwego biura lub urzędnika w ogromnych biurowcach – w budynkach rządowych w przedsionku wiszą tabliczki z określeniami departamentów. To powoduje, że szybko znajdziemy na przykład wójta czy wydział komunikacji. Podobnie znaczące są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska urzędników, które zlokalizowane są przy drzwiach. Nie zapominajmy, że tabliczki te mogą mieć wymienną treść.

Tabliczki informacyjne – wytwarzane z wytrzymałych materiałów

Tabliczki informacyjne są przecież narzucane przez przepisy BHP, nie zapominajmy więc o aspekcie bezpieczeństwa. Informują gdzie są drogi ewakuacyjne, wyodrębniają tzw. palarnie, mówią o toksycznych substancjach. Obiekty użyteczności publicznej mają obowiązek korzystania z tabliczek informacyjnych, funkcjonują również specjaliści do spraw BHP, którzy są odpowiedzialni za ich rozmieszczanie. Tabliczki informacyjne tworzone są z wytrzymałych surowców (np. PCV), często są fluorescencyjne, a ich montaż jest niezwykle prosty.

Kontakt z nami:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]