Reklama zewnętrzna i wewnętrzny biuletyn – projekt gazety firmowej

Projekt gazety. Kliknij tutaj, aby skorzystać z doświadczenia fachowca

Gazeta korporacyjna to znakomita forma motywowania ekipy, ale także działanie marketingowe. Zastanówmy się zatem, jakie artykuły warto zamieścić w takiej broszurce i dlaczego warto się na to zdecydować.

Projekt gazety – motywuje ekipę

Korporacyjny biuletyn może spełniać 2 funkcje. Najważniejszą jest komunikacja wewnętrzna – informowanie o zdobytych wyróżnieniach, pochwalenie się dobrymi osiągami, wywiady z przodującymi pracownikami. Tego rodzaju biuletyny mają istotne znaczenie dla funkcjonowania całej korporacji, gdyż znakomicie dopingują personel. To powoduje, że podwładni mocniej angażują się w życie korporacji, czują się dumni ze swojego miejsca pracy, a ich zwykłe obowiązki dają im więcej satysfakcji. Badania wskazują, że gazeta korporacyjna sprawia, że członkowie ekipy chcą ulepszać swoje wyniki, zwiększa się też poziom zdrowej rywalizacji. Wielką zaletą jest również redukowanie błędów komunikacyjnych pomiędzy pracownikami, które bywają główną przyczyną konfliktów w wielu firmach. Gazeta firmowa zapewnia też pełną przejrzystość strategii korporacji.

Projekt gazety – dotrzyj do potencjalnych inwestorów

Oczywiście firmowy biuletyn to także wspaniała metoda komunikacji na zewnątrz. Magazyn trafia do czytelników takich jak: konsumenci, konkurencja, potencjalni inwestorzy, przyszli pracownicy. Korporacyjny biuletyn dzięki temu reklamuje działania naszego przedsiębiorstwa, zwiększa zyski, a także stanowi część profesjonalnego public relations. Planując stworzenie gazety firmowej musimy najpierw zaangażować zespół redakcyjny oraz zaplanować kwestie związane z fizycznym przygotowaniem broszury. Najlepiej skorzystać z usług fachowców (tj. grafików projektowych), którzy stworzą projekt gazety, zaplanują wygląd gazetki i zadbają o wydanie. Dzięki temu gazeta firmowa z pewnością spełni swoje zadanie.

Kontakt z nami:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]