Kompleksowy skład książek

skład książek

Kiedyś zajmował się tym zecer, aktualnie odbywa się na komputerach. Skład książek nie jest już zajęciem tak czasochłonnym, jednak nadal wymaga dużej dokładności, znajomości rozmaitych zasad oraz ogromnych umiejętności. Na czym dokładne polega? Komu zlecić podobne prace?

Oprogramowanie do składu książek

Na rynku znajdziemy wiele aplikacji umożliwiających fachowy skład książek oraz pozostałych materiałów. Największym zainteresowaniem szczyci się na pewno Adobe InDesign, którego stosuje wielu specjalistów DTP. Trochę mniej chętnie stosowany okazuje się zaś QuarkXPress. Wymienione programy to rozwiązania płatne, jednak stworzona została również bezpłatna opcja – Scribus.

Jaki musi być skład książek?

Skład książek powinien uczynić treść możliwie najbardziej przejrzystą – źle sformatowany tekst prędko zniechęci czytelnika, z uwagi na co ten nie przeczyta go do końca. Istotne są także aspekty wizualne – publikacja musi dobrze się prezentować. Ogromne znaczenie ma poza tym to, jak tekst sąsiaduje z pozostałą zawartością strony – obrazami oraz ozdobnikami.

Kto potrzebuje składu książek

Po podobne usługi chętnie sięgają redakcje gazet i książek – zwłaszcza, jeśli są to nieduże firmy i nie zatrudniają własnych fachowców. Znaczenie składu książek zwiększa się także ze względu na zainteresowanie samodzielną publikacją.

Skład książek – jak szukać fachowców?

Najlepszym wyjściem okaże się powierzenie podobnych prac agencji marketingowej – tego rodzaju przedsiębiorstwa korzystają ze sprawdzonych programów, przez co zyskamy pewność, że końcowy rezultat spełni nasze potrzeby.

Kontakt z nami:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]