Druk banerów – jak one powstają?

Banery to jedna z najbardziej wytrzymałych form promocji zewnętrznej. Tradycyjne postery nie sprawdzają się w zetknięciu z opadami – papier, z którego zostały wyprodukowane, szybko bowiem mięknie, a farba się zmywa. Banery reklamowe takich minusów nie wykazują, gdyż do ich zrobienia służą odporne na wodę surowce, na przykład PCV. Nic więc dziwnego, iż są one chętnie wykorzystywane przez najróżniejsze marki – zarówno te międzynarodowe, jak i funkcjonujące wyłącznie na rynku regionalnym. Jak jednak przebiega druk banerów reklamowych? Komu go powierzyć?

Druk banerów – technologia

Solidność banerów promocyjnych jest w ogromnym stopniu efektem zastosowania właściwych technologii druku. Zazwyczaj stosowany bywa druk solwentowy, bo jego zaletą jest wytrzymałość na działanie warunków pogodowych. Wytrzymałość na działanie promieni słonecznych gwarantuje również technika naświetlania tuszu z wykorzystaniem promieni ultrafioletowych. Duże znaczenie ma także surowiec, na którym będzie nadrukowany wzór – koniecznie powinien być wytrzymały na wilgoć oraz pęknięcia. Dlatego stosowane są na przykład rozmaite gatunki PCV i odpowiednie siatki.

Druk banerów – jaka drukarnia?

Jak łatwo się domyślić, druk banerów jest związany z koniecznością wykorzystania właściwych materiałów i specjalistycznego sprzętu. Należy więc zlecić go sprawdzonej firmie – tylko w ten sposób zyskamy pewność, że nasze banery będą przygotowane na oczekiwanym poziomie i nie uszkodzą się w ekstremalnych sytuacjach. W firmach świadczących druk banerów nierzadko mamy również szansę zamówić stworzenie ich wzorów.