Foremki do pierników i ciastek

Wypiek ciast jest zarówno modą, jak również tradycją. Trudno sobie wyobrazić Wigilię bez pierniczków czy, tak modne ostatnio kinder bale bez muffinek. Do wyrobu obydwu rodzajów ciastek używa się foremek: metalowych, teflonowych albo coraz bardziej popularnych silikonów.

Foremki do ciasteczek – jakie kupić?

W ostatnich latach serca Polek podbiły muffinki. Na pikantnie, na słodko, z farszem, bez – są bardzo szybkie w przygotowaniu i bardzo smaczne. Do wypiekania cupcakeów coraz częściej wykorzystuje się silikonowe foremki. Silikonowe foremki do ciast i babeczek zachęcają kolorystyką i oryginalnymi kształtami. Są trwałe, łatwe w pielęgnacji, odporne na wysokie i niskie temperatury. Nie chłoną zapachów i same są bezwonne. Dodatkowo silikonowe foremki do ciastek są giętkie można je zwijać, zginać, odrobinę się rozciągają, po czym zawsze wracają do pierwotnej formy. Dzięki elastyczności, są łatwe w przechowywaniu.

Metalowe foremki do pierniczków ciągle niezastąpione w okresie bożonarodzeniowym

O ile silikonowe foremki do ciast z powodzeniem eliminują z kuchni stare, metalowe „blachy”, o tyle ciężko sobie wyobrazić bożonarodzeniowe przygotowania bez metalowych foremek do pierniczków. Różnorodne w formach, precyzyjne i proste w użyciu, są tradycyjnym narzędziem kuchennym dla wielu Polek. Metalowe foremki do pierniczków są powszechnie dostępne i tanie – kosztują nie dużo ok. 3 zł za sztukę. Zwłaszcza w okresie bożonarodzeniowym bezwarunkowo królują w kuchni .