Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Aby uzyskać pomoc fachowców z szkoły tenisa dla dzieci Kraków, zajrzyj tutaj

Warto zachęcić dzieci do uprawiania sportu, jednak wysiłek fizyczny nie jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu dla wszystkich dzieci. Należałoby zastanowić się nad oryginalnym sposobem na urozmaicenie wolnego czasu i być może wybrać grę w tenisa dla dziecka. Naukę można rozpocząć już w wieku 4 lat. Do opanowania podstaw niezbędny jest specjalistyczny sprzęt. Są to m.in. nieduże rakiety i mini siatki, które umożliwią skuteczną naukę. Tenis wpływa bardzo korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do rozwoju dobrych cech charakteru, usamodzielnienia, a także wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Tenis dla dzieci to pasjonująca i ciekawa aktywność fizyczna, ale do rozpoczęcia pierwszej gry niezbędny jest ubiór do tenisa, buty sportowe i rakieta. Ten ostatni element budzi najwięcej dylematów. Mamy wybór spośród szerokiej gamy części, co pozwala na wybór idealnej rakiety. Odpowiednia decyzja zakupowa gwarantuje optymalne wykorzystanie umiejętności grającego. Rakieta zawiera pewne cechy oraz parametry i to na ich podstawie dopasowujemy ją do swoich możliwości. Rakiety tenisowe dla najmłodszych są nieduże. Nierzadko zdarza się, że rodzice kupują swoim pociechom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na proces nauki. Bardzo istotna jest sprawa rączki do rakiety, ponieważ odgrywa ona znaczącą rolę. Właściwy uchwyt to taki, gdy między kłębem kciuka, a opuszkami palców ręki mieści się wskazujący palec drugiej ręki. Gdy dokonamy właściwego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najlepszym sposobem na spożytkowanie wolnego czasu pociechy.

Tenis dla dzieci – grupowo, czy indywidualnie?

Tenis to jedna z dyscyplin, w których mistrzowie rozpoczynali bardzo wcześnie. Najmłodsi uczą się szybko, a więc na pierwsze lekcje mają możliwość chodzić już czterolatki. Dylematem, który często pojawia się na początku jest kwestia: uczyć się indywidualnie lub w grupie.

Zalety grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to doskonała okazja do nawiązywania znajomości, poznawania ciekawych i różnorodnych form gry. Co więcej tenis w grupie gwarantuje świetną atmosferę oraz zdrową rywalizację sportową.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Lekcje indywidualne są kierowane do osób, którym zależy na rozwoju pod kątem własnych umiejętności i potrzeb. Pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela dziecko rozwija swoją taktykę i technikę gry.

Kontakt z nami:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]