Rafting na Dunajcu – duże emocje i bliskość przyrody

Odpoczynek na rzekach kojarzy nam się przede wszystkim ze spływami kajakowymi. To zabawa i sposób podróży, który jest w naszym kraju popularny od ponad stu lat i nadal znajduje nowych zwolenników. W ostatnim czasie doczekał się jednak godnej konkurencji. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach pontonami na rzekach o górskim, porywistym charakterze. Dostarcza on dużo większych wrażeń od pływania kajakiem, a w tym samym czasie pozwala obcować z dziką przyrodą i podziwiać krajobrazy nieosiągalne dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Rafting na Dunajcu – dla kogo?

Turyści wybierający rafting po Dunajcu nie muszą posiadać specjalnych umiejętności – organizatorzy takich spływów dostosowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie rzecz jasna umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, zdobyta na przykład w kajaku lub kanadyjce. Miejmy przy tym na uwadze, że spływ na Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wypraw. Aby sprawnie poradzić sobie z bystrym nurtem i przeciwnościami czekającymi na szlaku, uczestnicy powinni być przynajmniej w dobrej kondycji i lubić aktywne, także nieco ekstremalne metody wypoczynku.

Rafting na Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy rekompensują oszałamiające widoki. Rafting Dunajcem to kapitalna okazja do tego, by z niecodziennej perspektywy podziwiać zniewalające krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem Dunajca przynależą wszak do najbardziej pociągających krajobrazowo rejonów naszego kraju, a nawet Europy. Spływ pontonowy na Dunajcu to także wspaniała alternatywa dla miłośników adrenaliny, gdyż trasa bogata w wiele przeszkód i meandrów podaruje wiele niezapomnianych emocji.