Imprezy integracyjne

Czy myślałeś o tym, jak podnieść efektywność swoich podwładnych? Próbowałeś różnych metod, jakie możesz używać w miejscu pracy, ale nic nie okazało się skuteczne? Można wziąć pod uwagę organizację imprezy integracyjnej. Wydarzenia tego typu są świetną okazją do poprawienia morale Twojej załogi. Luźna, pełna radości i wspólnych, nie koniecznie poważnych zadań, atmosfera będzie mieć zbawienny wpływ na relację między pracownikami. Odprężenie i pozbycie się sztywnego uniformu, sprawią, że Twoi współpracownicy będą bardziej otwarci i ujawnią swoje bardziej swobodne oblicze.

Jak zintegrować zespół pracowników podczas imprezy integracyjnej

Przytłaczająca ilość pracy, duża liczba projektów do wdrożenia i skończenia, setki telefonów i nieobliczalny czynnik ludzki sprawiają, że miejsce pracy może stać się niemalże “polem minowym”. Nadchodzi wtedy chwila, aby zamienić krawat na kolorową chustę. Organizowanie, od czasu do czasu, integracyjnych imprez ma służyć oderwaniu się od codziennej rutyny, ale również zyskaniu dystansu do siebie i szefa. Jest to też okazja do świetnej zabawy z osobami, z którymi spędzamy dużą część naszego życia.

Różne rodzaje imprez integracyjnych

Po dogłębnym przemyśleniu tej kwestii, podjąłeś decyzję, że firmowy event pomoże Twojej firmie poprawić wyniki pracy. Widzisz rzeczywiste profity wynikające z integracji swojego zespołu podczas wspólnej zabawy. Słyszałeś też od przyjaciela, że brał udział w podobnym wydarzeniu, i że była to impreza w klimacie lat 70-tych. Chciałbyś zaproponować swoim podwładnym coś podobnego, ale wiesz, że preferują bardziej aktywne sposoby na spędzanie wolnego czasu. W takiej sytuacji, warto wybadać , jakiej aktywności podczas imprezy integracyjnej pragną. Przeprowadź wywiady lub zaproponuj debatę. Wtedy dowiesz się, czy preferują kurs tańca czy skoki spadochronowe. Możesz również skorzystać z doświadczenia organizacyjnego firmy specjalizującej się w tego rodzaju imprezach.