Sztabka złota – sposób na inwestycje nie tylko dla najbogatszych

Chcesz kupić sztabę złota? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Gromadzenie pieniędzy na koncie bądź deponowanie ich na lokacie nie jest dziś tak dochodowe jak jeszcze pięć lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie oferowane przez instytucje bankowe, ale również i powszechniejsza świadomość, że nie inwestowane środki nie zarabiają doprowadziły do tego, że poszukujemy rozwiązań, które umożliwią naszym pieniądzom przynosić z czasem poboczny zysk. Obok kupowania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większe grono zwolenników zyskują metale inwestycyjne, a w szczególności – złote sztabki.

Sztaba złota to inwestycja na kilka lat

Od razu warto stanowczo podkreślić, że lokata finansów w sztabki złota to inwestycja na kilka lat. Złoto przeważnie nie poddaje się silniejszym i słabszym zawirowaniom obserwowanym w gospodarce, a wręcz niepewność polityczna i gospodarcza nierzadko podbija jego cenę. Oczywiście, można spostrzec wahania w jego wartości, jednak przeglądając jej historyczny wykres od razu można zauważyć, że wraz z upływem czasu ona wzrasta. Dlaczego tak się dzieje? Od wieków ilość tego kruszcu będąca w obiegu w zasadzie się nie zmienia. Kiedyś był on środkiem płatniczym, współcześnie jest wykorzystywany w przemyśle, elektronice oraz medycynie, jak również – nadal na potężną skalę – w złotnictwie i sztuce. Pomimo, że wydobycie złota jest ciągłe i w teorii powinno go przybywać, odzyskiwanie tego kruszcu zastosowanego m.in. przy produkcji sprzętu elektronicznego (jak kable USB albo odtwarzacze CD) jest nieraz nieopłacalny, dlatego zapotrzebowanie na złoto trzyma się wysokim poziomie i oczekuje się, iż w najbliższych latach trend ten się nie odwróci.

Pojedyncze sztabki złota czy combibar – co wybrać?

Słysząc o inwestycji pieniędzy w sztabki złota większa część osób z miejsca uzna, iż to nie dla nich, ze względu na znaczny koszt. Tymczasem złote sztabki występują w licznych rozmiarach, tym samym praktycznie każdy może sobie pozwolić na inwestycję pewnej części oszczędności w ten kruszec. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 5 g, 2,5 g, a nawet 1 g. Takie drobne sztabki są także doskonałe na prezent. Zasobniejsi inwestorzy, dysponujący większym kapitałem nierzadko kupują się na cięższe sztaby złota o wadze 50 g, 250 g oraz 1 kg. Trzeba jednak mieć świadomość dwóch faktów. Po pierwsze, wybierając większą sztabkę nabywamy złoto zdecydowanie taniej. Po drugie, nie da się rozłamać odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży.. Toteż należy kupować złote sztabki o różnym ciężarze albo zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są wstępnie rozparcelowane na drobne kawałki.

Kontakt z nami:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]