Serwis i przegląd kas fiskalnych

Użycie kas fiskalnych to powinność każdego handlowca. Maszyny te jednak potrafią się psuć – a to w przypadku posiadania tylko pojedynczej kasy może być przyczyną poważnych kłopotów. Należy zatem w podobnych przypadkach działać szybko, zamawiając serwis kasy fiskalnej gdy zauważymy najwcześniejsze objawy usterki. Jak szukać zleceniobiorców podobnych usług? Ile zapłacimy podczas naprawy urządzenia?

Awaria? Potrzebny jest serwis kasy fiskalnej

Ze względu na ustawowy obowiązek używania kasy fiskalnej, znalezienie osoby zajmującej się naprawą opisywanych urządzeń nie powinno spowodować dużych problemów. Zwykle o taką pomoc mamy prawo poprosić osobę, która jest operatorem kasy. Jeżeli zaś jest to niewykonalne, warto wejść do internetu – znajdziemy tam anonse tysięcy przedsiębiorstw. Przywrócenie sprawności nie zajmie dużo czasu, zaś my otrzymamy także kasę zastępczą.

Obowiązkowy przegląd kas fiskalnej

Powinnością wszystkich osób prowadzących przedsiębiorstwo jest przegląd kasy fiskalnej. Musi być zlecany co najmniej co dwa lata, ale najlepiej zrobimy, robiąc go co rok. Na handlowców, którzy nie pamiętali o swoim obowiązku, Urząd Skarbowy może nałożyć wysokie grzywny, wynoszące nawet dziesięciokrotność pensji minimalnej. Jeżeli prześpimy termin, musimy o tym zawiadomić fiskusa – tak zwany czynny żal daje wszak szansę ustrzeżenia się wysokiej kary, zamiast której urząd wręczy nam o wiele mniejszy mandat lub odstąpi od nałożenia kary.