Kredyt gotówkowy – na co go wziąć?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najczęściej zamawianych usług świadczonych przez banki. Nie znajdziemy w tym oczywiście nic dziwnego, bo możemy pożyczyć tak już niewielkie kwoty – w wielu bankach najmniejsza suma kredytu gotówkowego to pięćset PLN. Może on również być formą sfinansowania poważniejszych zakupów, bowiem najczęściej jego największa kwota to nawet sto tysięcy PLN, jednak osoby o najwyższych dochodach – między innymi lekarze – mają szansę pożyczyć aż 500 tysięcy PLN. Koszty kredytu gotówkowego są zależne przede wszystkim od zdolności kredytowej wnioskodawcy i mogą wynieść od 8 do aż 16 procent. Co jeszcze warto na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – o czym nie zapominać?

Jak możemy dowiedzieć się z materiałów reklamowych, kredyty gotówkowe są dostępne dla różnych chętnych. Wniosek, jaki składamy jest bezzwłocznie analizowany, przez co środki trafiają do nas maksymalnie po tygodniu, zaś dzięki niedużym wymaganiom, mogą ubiegać się o niego także klienci z niskimi dochodami. To niestety nie znaczy, że kredyt gotówkowy zostanie udzielony każdemu, gdyż tak jak przy innych rodzajach pożyczki, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki pozyskane dzięki kredytowi gotówkowemu można wydać na każdy cel – zarówno na zakup akcesoriów RTV, jak i auta czy sfinansowanie wymarzonego wyjazdu.

Jak bezpiecznie wziąć kredyt gotówkowy?

Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego, należy pamiętać, że łatwo wtedy o pomyłki, a ich skutkiem są zwykle duże finansowe tarapaty. Z tego powodu skorzystanie z konkretnej oferty musimy starannie przeanalizować, porównując tak odsetki, jak i pozostałe wydatki – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Trafionym pomysłem niewątpliwie będą więc usługi doświadczonego doradcy kredytowego, który dobierze kredyt właściwy dla naszych możliwości, abyśmy byli w stanie spłacić go bez poważnych komplikacji.